Együttműködési megállapodás / Oracle Magyarország

2015. március 23., hétfő

Együttműködési megállapodás az Óbudai Egyetem Neumann János Informatikai Kara és az Oracle Magyarország között

A szerződést az Egyetem részéről Dr. habil. Molnár András dékán, az Oracle részéről pedig Reményi Csaba írták alá. A BSc-MSc típusú képzés támogatása érdekében aláírt együttműködés az Oracle Kompetencia Központban (OKK) egyesíti az oktatók és az Oracle szakembereinek tudását. A NIK és az Oracle az OKK közreműködésével létrehozandó oktatási rendszert referenciának tekintik a magyar felsőoktatás számára, és e körben történő együttműködések elősegítésével részt vesznek annak hazai elterjesztésében.

Két hónappal azután, hogy a magyar kormány stratégiai együttműködési szerződést írt alá az adat-bázis-kezelés és társterületein világelső informatikai cég, az Oracle vezetőivel, e cég a felsőoktatási intézmények közül elsőként az Óbudai Egyetemmel írt alá együttműködési megállapodást. A megál-lapodás a nemzetközileg elismert informatikai képzést végző Neumann János Informatikai Kar okta-tási, kutatási és fejlesztési munkájával való együttműködés, és ennek támogatása.

Az együttműködés célja, hogy a BSc-MSc típusú képzés minél magasabb színvonala érdekében egyesítse a Kar adatbázis oktatóinak kutatási, fejlesztési és oktatási tudását és tapasztalatait, továb-bá a Kar hallgatóinak lelkesedését és kreativitását az Oracle szakembereinek tudásával, tapasztala-taival és e cég technológiájával, termékeivel.

Az együttműködés keretében hozták létre az Informatikai Karon az adatbázis-kezelés oktatóiból az Oracle Kompetencia Központot, amely felelős a szakmai munka koordinálásért.

A Kompetencia Központ tagjai az adatbázis-kezeléshez kapcsolódó tantárgyakat, képzési szakirá-nyokat fejlesztenek ki. A szakmai honlapjukon, általuk írt oktatási segédanyagokat, és tankönyveket tesznek díjtalanul elérhetővé a nyilvánosság számára (lásd http://analog.nik.uni-obuda.hu). Az Oracle céggel közösen előkészítendő konferenciákat, programozási versenyeket szerveznek, továbbá kor-szerű kutatási, fejlesztési és oktatási programokban vesznek részt. Ez utóbbiakkal kapcsolatban pá-lyázatokat kezdeményeznek, szakmai publikációkat készítenek.

Az Oracle Magyarország nagy szerepet vállal az informatikai szakemberképzésben. Az Oracle Academy programjának keretében középiskolákkal és felsőoktatási intézményekkel működik együtt, és támogatást nyújt nekik szoftverlicencek, tananyagok és szaktudás formájában.

Az oktatási programok célja, hogy a hazai partnerek és felhasználók szakemberigényét kielégítse naprakész, piacképes tudással rendelkező, Oracle technológiákat ismerő fiatal szakemberek felkészí-tésével.

Az Oracle Junior Program keretén belül eddig négy egyetem akkreditált (ELTE, Pázmány Péter Kato-likus Egyetem, Debreceni Egyetem, Győri Széchenyi István Egyetem), melyek kreditet érő képzés-ként fogadják el a program kurzusait, és 12 további egyetem csatlakozott a kezdeményezéshez. Az ország bármely felsőoktatási intézményéből lehet jelentkezni a programra. Jelenleg több mint 600 hallgató vesz részt a képzésben.