Karunk 2 oktatóját jutalmazták kiváló oktató díjjal
Dr.Vámossy Zoltán Imre
1989-óta dolgozik az Egyetemen, illetve jogelőd intézményeiben, jelenleg egyetemi docensi beosztásban.
Az elmúlt években számos tantárgy kidolgozásában és megújításában vállalt vezető szerepet. A mérnök informatikus alapszakon az informatikai és automatizált rendszerek szakirány vezetője, a Vizuális esemény vezérelt programozás, illetve a Haladó programozás tárgyak tantárgyfelelőse.
Dr. Vámossy Zoltán Imre a Kar TDK felelőse. Konzultált hallgatói az Országos Tudományos Diákköri Konferenciákon kiemelkedő eredményeket értek el. A témavezetői és oktatói tevékenysége elismeréseként 2004-ben a Vezető Informatikusok Szövetsége által adományozott „Az év informatikai oktatója” díját nyerte el, 2005-ben pedig az Országos Tudományos Diákköri Tanács „Mestertanár” aranyérem elismerésben részesítette. A magyar felsőoktatási tehetséggondozás egyik legfontosabb pillére a tudományos diákköri mozgalom. Az Országos Tudományos Diákköri Tanács Elnöksége létrehozta a XXX. Jubileumi Országos Tudományos Diákköri Konferencia Emlékérmet, amelyet egyetlen alkalommal, a TDK 60. „születésnapján” 200 főnek ítéltek oda. Az Emlékérmet Dr. Vámossy Zoltán is elnyerte.
Dr. Kutor László
Karunk egyik kiemelkedő oktatója, kutatója.1974 óta dolgozik az Egyetemen, illetve jogelőd intézményeiben. Kezdetektől fogva aktív tagja intézményünk oktatói, kutatói közösségének.
Az elmúlt évben a Mindentudás Egyetem előadássorozat részeként beszélt az informatika fejlődéstörténetéről.
Útjára indította a „Fókuszban” című informatika történeti kiállítást az Óbudai Egyetem és BME VIK aulájában. Szervezi és rendezi ezen kívül az informatika történeti fórum „Nagy hazai műhelyek” sorozatát, amelyhez kapcsolódó tárgyi emlékek itt, az egyetem aulájában tekinthetőek meg.
Ezen tevékenységek mellett elkötelezett szervezője az érzékszervi fogyatékosok informatikai oktatásának. 2001-őszétől (Magyarországon elsőként) rendszeres és térítésmentes felkészítő tanfolyamokat szervez látás és hallássérült fiataloknak. Mivel ilyen célirányos informatikai képzést más felsőoktatási intézmény nem biztosít ezen fiatalok számára, ezért kollégáival közösen kidolgozott egy kiscsoportos oktatási és vizsgáztatási rendszert, amelyet az Egyetem hallgatóin kívül más felsőoktatási és munkát vállalni szándékozó látássérültek is felkínál.
Kiemelkedő aktív életútját és munkásságát 2012. március 15-e alkalmából, oktató és kutató munkája elismeréseként, a fogyatékkal élő fiatalok informatikai oktatásának megszervezéséért a Magyar Érdemrend Lovagkeresztje állami kitüntetést adományozták.