A Kar tanácsadó testületei, bizottságok
Dékáni Tanács
A Kar operatív vezető testülete a Dékáni Tanács, amelynek feladata a dékán munkájának segítése, tanácsadó és véleményező testületként, a Kari Tanács számára készített előterjesztések előzetes véleményezése, a Szenátus, a rektor, a Kari Tanács és a dékán határozatainak, a belső szabályzatokból fakadó feladatok végrehajtása, illetve a végrehajtás megszervezése, irányítása, felügyelete, és ellenőrzése. A Dékáni Tanács véleményt nyilvánít bérfejlesztési és jutalmazási keretek kari szintű elosztási elveiről, a javaslatról a dékán a kiadott egyetemi irányelvek figyelembe vételével saját hatáskörében dönt, véleményt nyilvánít a kari oktatás minőségirányítási rendszerének működéséről, valamint a kari kapcsolatok kialakításáról, más szervezetekkel, személyekkel történő együttműködésről, közös társulások létrehozásáról.
A Dékáni Tanács összetétele:
Állandó tagok:
- a dékán,
- a dékánhelyettesek,
- az intézetigazgatók,
- szakfejlesztési igazgató
Állandó- tanácskozási jogú- meghívottak:
- a Kar előző dékánja (mindaddig, amíg az egyetemmel jogviszonyban áll),
- a Szakmai Tanácsadó Testület elnöke,
- a Dékáni Hivatal vezetője,
- a Tanulmányi Osztály vezetője,
- a kari gazdasági ügyintéző
Meghívott tagok a dékán által meghívott személyek
Intézeti Tanács
Az Intézeti Tanács hatáskörébe tartozik a tantervi, oktatás- és kutatásfejlesztési javaslatok véleményezése, az intézethez benyújtott oktatói álláspályázatok véleményezése, az intézetigazgató megbízásának véleményezése, továbbá a megbízás visszavonásának kezdeményezése, beszámoltatás az oktatásmentes kutatási alkotóidőszak során elért eredményekről, az intézet költségvetési kereteinek felosztása, a jóváhagyott költségvetési előirányzatok felhasználásának értékelése.
Az Intézeti Tanács dönt a tantervben a szervezeti egységhez rendelt tantárgyak tematika-javaslatainak elfogadásáról, az intézeti modulok, szakterületi tömbök indításáról, a felsőoktatási szakképzés, az alap- és mesterképzés tantárgy tematika-javaslatok elfogadásáról, az intézet költségvetésének felosztásáról.
Az Intézeti Tanács javaslatot tesz a Kari Tanács részére oktatói, tanári pályázati kiírás kezdeményezésre, a címzetes egyetemi tanári- és docensi cím, valamint egyéb címek adományozására.
Az Intézeti Tanács véleményezi az oktatói, kutató, tanári kinevezési javaslatot, az intézetigazgató és helyettesének megbízását, a nem önálló oktatási egység létrehozását, megszüntetését, a nem önálló oktatási egység vezetői megbízását, a tantárgyak, laborok nem önálló oktatási egységekhez rendelését, mindazon kérdéseket, amelyeket a tanács elnöke a Tanács elé visz.
Az Intézeti Tanács összetétele:
Szavazati jogú tagok:
- az intézetigazgató, a tanács elnöke (1 fő).
- az intézetigazgató-helyettes (1 fő).
- az oktatók képviselői (4 fő),
- a nem oktatók képviselője (1 fő),
- a hallgatók képviselői (2 fő),
Állandó - tanácskozási jogú - meghívottjai:
- a nem őnálló oktatási egységek vezetői,
- az intézet előző igazgatója (mindaddig, amíg az Egyetemmel jogviszonyban áll),
- az intézet egyetemi és főiskolai tanárai,
- a Kari Hallgatói Önkormányzat elnöke,
Meghívott tagok az intézetigazgató által meghívott személyek
Kari Tanulmányi Bizottság
A Kari Tanulmányi Bizottság az Óbudai Egyetem Tanulmányi és Vizsgaszabályzatában meghatározott feladatokat látja el.
A Kari Tanulmányi Bizottság tagjai:
- hivatalból:
- az oktatási dékánhelyettes (1 fő), a bizottság elnöke,
- választás, illetve delegálás útján:
- 4 intézet delegáltja (4 fő),
- a Kari Hallgatói Önkormányzat képviselő (1 fő).
A Kari Tanulmányi Bizottság oktató tagjait a Kari Tanács választja három évre, a hallgatói tagját a Kari Hallgatói Részönkormányzat delegálja.
Kari Kreditátviteli Bizottság
A Kari Kreditátviteli Bizottság az Óbudai Egyetem Tanulmányi és Vizsgaszabályzatában meghatározott feladatokat látja el.
A Kari Kreditátviteli Bizottság tagjai:
- hivatalból az oktatási dékánhelyettes (1 fő), a bizottság elnöke,
- delegálás útján a 4 Intézet delegáltja (4 fő).
Kari Minőségirányítási Bizottság
A Karon a minőségirányítási rendszer működtetésével kapcsolatos operatív feladatok ellátásra, valamint a Karon folyó képzési és kutatási tevékenység ellenőrzésére Kari Minőségirányítási Bizottság működik.
A Kari Minőségirányítási Bizottság tagjai:
- hivatalból:
- a kari minőségirányítási megbízott (1 fő), a bizottság elnöke,
- választás, illetve delegálás útján:
- oktató (2 fő),
- a kari Hallgatói Önkormányzat képviselője (1 fő).
Kari Oktatási Bizottság
A Karon az oktatással kapcsolatos operatív feladatok ellátásra Kari Oktatási Bizottság működik. Feladata az oktatási dékánhelyettes munkájának segítése, a Karon folyó oktatási feladatok koordinálása és a Kari Tanács számára készített oktatási előterjesztések előzetes véleményezése. Véleményezi az oktatást érintő szabályzatok tervezetét, a képzési programokat, tanterveket, tantárgyprogramokat, gondoskodik azok folyamatos felülvizsgálatáról.
- a Kar oktatási dékánhelyettesének segítése,
- a Karon folyó oktatási feladatok koordinálása, és a Kari Tanács számára készített oktatási előterjesztések előzetes véleményezése.
A Kari Oktatási Bizottság tagjai:
Állandó tagok:
- az oktatási dékánhelyettes (1 fő),
- az intézetigazgató-helyettesek (4 fő),
- a BSc koordinátor (1 fő),
- az MSc koordinátor (1 fő),
- az Erasmus koordinátor (1 fő),
- az angol nyelvű képzési koordinátor (1 fő),
- a duális képzésért felelős koordinátor (1 fő),
- a kooperatív képzésért felelős koordinátor (1 fő),
Meghívott tagok az oktatási dékánhelyettes által meghívott személyek.
Kari Fegyelmi Bizottság
A Kari Fegyelmi Bizottság összetételét, továbbá működési rendjét az Óbudai Egyetem hallgatói fegyelmi és kártérítési ügyek elbírálásának rendje szabályozza.
Szakmai Tanácsadó Testület
A Neumann János Informatikai Kar vezetésének tanácsadó testülete a Szakmai Tanácsadó Testület, amely a Kar kimagasló tapasztalatokkal rendelkező vezető oktatóiból, valamint az oktatás és az ipar területéről meghívott vezető szakemberekből áll. A Testület tagjait a Kari Tanács véleményének kikérését követően a dékán kéri fel.